Cursus Bushcraft Zweden | survival op een eiland en kanotrekking

Met kano varen naar onbewoond eiland voor bushcraft cursus om te overleven in zweden.


Trekkingschool

Bestemming: Zweden, Värmland
Duur: 8 dagen
Prijs: € 945,- p/p
Niveau: beginners – geen voorkennis vereist
Datum: te boeken als maatreis voor je eigen groep (zie agenda)

Je bent op kanotocht en na een rustpauze zie je tot je schrik je kano wegdrijven. Ver weg. Op het onbewoonde eiland waar je zit is geen telefonisch bereik en niemand weet waar je bent. Hulp kan dagen op zich laten wachten. Wat nu?
In deze bushcraft- en survivalcursus leer je hoe je de natuur inzet in situaties waarin je langere tijd in de wildernis moet zien te overleven. In de tweede helft van de week ga je je skills testen en uitbreiden tijdens een kanotrekking.

Activiteiten
Bushcraft | survival | navigatie | wildkamperen | vuur maken | vissen | outdoorkoken | kamp maken | kanovaren | onthaasten

Gebied

De Zweedse regio Värmland staat bekend om haar uitgestrekte bossen, talrijke meren en bijzondere flora en fauna. Tijdens de eerste helft van deze cursus verblijven we op een onbewoond eiland in een visrijk meer. In de tweede helft trekken we per kano diep het omringende gebied in, dat voornamelijk bestaat uit onbewoonde wildernis en het domein is van mythische dieren zoals de bever, de vos, de eland en de raaf.

Eland in de bossen van Zweden tijdens een trektocht.

Beschrijving van deze cursus

In deze laagdrempelige cursus ontdek je hoe je van de wildernis een plek kunt maken waarin je zonder het comfort van thuis toch comfortabel kunt leven. Aan de hand van verschillende technieken en lessen leer je op een andere manier naar de natuur kijken en zul je je hierin steeds meer op je gemak gaan voelen.

Het scenario in de eerste helft van de week is dat je tijdens een kanotocht bent komen vast te zitten op een klein onbewoond eiland. Je maakt kennis met verschillende technieken die je nodig kunt hebben om in de noordelijke wildernis te overleven. Je leert onder andere hoe je een veilige, warme slaapplek voor jezelf kunt creëren, hoe je (veilig) vuur maakt, water verzamelt en drinkbaar maakt en voedsel vangt of vindt.

De kennis die je op het eiland opdoet, ga je in de tweede helft van de week in de praktijk testen en verder uitbreiden. We verlaten het eiland dan en maken een kanotrekking naar afgelegen plekken, waar je in het bos steeds opnieuw een kamp gaat inrichten en op zoek gaat naar overlevingsmogelijkheden. In deze andere omgeving gaan we nog dieper in op wat bushcraft voor je kan betekenen als je in een bos moet zien te overleven.

Daarnaast wordt aandacht besteed aan de psychische kant van het overleven in de natuur.

Deelnemers
Zowel absolute beginners als oud-cursisten van onze weekendcursus bushcraft en survival in Twente kunnen aan deze cursus meedoen. De cursus is ook bij uitstek geschikt voor ervaren wildernistrekkers en hikers die meer willen leren over essentiële overlevingstechnieken.

Wat je met deze cursus kunt
Bij een goede afronding ben je in staat om langere tijd zelfstandig in een wildernisgebied met overwegend bos en meren te overleven.

Waar je je vaardigheden kunt gebruiken
Bosgebieden op het noordelijk halfrond en vergelijkbare gebieden elders in de wereld.

Seizoenen waarin je je vaardigheden kunt gebruiken
Zomer en periodes in voorjaar en herfst waarbij geen kans bestaat op optreden van heftig winterweer.

Certificaat
Bij voldoende inzet ontvang je na afloop van de cursus een certificaat.

Wat je onder andere gaat leren
– Hoe ga ik mij comfortabel voelen in de wildernis
– Observatie en bewustwording van de natuur
– Psychische aspecten van het overleven in de wildernis
– Messnijtechnieken
– Veiligheid en hygiëne (inclusief uitleg over noodbakens – Spot)
– Onderkomen bouwen
– (Veilig) vuur maken (met materialen uit de natuur, firestriker, vuurboog)
– Verschillende soorten kampvuren (pagode, commandovuur, stervuur, dakotavuur, signaalvuur)
– Wilderniskoken (hete stenen, grillplaat)
– Gebruiksvoorwerpen maken (visgrillrooster, lepel, vork, spaan, drinkbeker)
– Handige knopen en touw van natuurlijke materialen
– Water vinden en zuiveren
– Vissen (met hengel, nachtlijn) + vis bereiden (bij vangst)
– Jachttechnieken (vallen, strikken, jachtwapens, vismateriaal maken)
– Boogschieten
– Flora en fauna: (eetbare) planten, bomen en dieren/diersporen herkennen
– Navigatie met kaart en kompas en de zon, de maan en de sterren
– Een kamp inrichten
– Leave no trace
– Instructie over kanovaren

Na deze cursus
Je kunt meedoen aan een van de volgende aansluitende cursussen.
Module 1 ‘Essential basics’ – Zweden | leer skills voor trekkings in wildernisgebieden
Je ontvangt € 25,- korting op deze cursus.

Onthaasten weg van de bewoonde wereld met bushcraft bij Northern Pioneers

Lees meer over deze cursus

Kortingen
€ 25,- korting op de vervolgcursus module 1 ‘Essential basics’

Algemeen
8-daagse cursus, waarvan een aantal dagen op een eiland en een kanotrekking door een afgelegen bos- en merengebied. Het eiland is gelegen in de buurt van een basic camping waar je op zondag wordt verwacht. De tweede helft van de week varen we met de kano diep het gebied in.
Je wordt begeleid door en krijgt les van een erkend wildernisgids / survivalinstructeur (CSWI/IWG & WGA) en een bushcraftinstructeur.

Aantal deelnemers
Minimaal 4, maximaal 10.

Inspanningscategorie
Categorie 1 A/B – zie uitleg onder Algemeen. Deze cursus is geschikt voor beginners.

Weertype
Het weer is vergelijkbaar met dat in Nederland. Wel heb je meer kans op lichte nachtvorst.

Te varen afstanden
De vaarafstanden tijdens de kanotrekking variëren, maar zijn goed te doen voor beginners die over een normale conditie beschikken.

Uitrusting
Voorafgaand aan de reis ontvang je een uitgebreide paklijst waarop je precies kunt zien wat je zelf moet meenemen en waar wij voor zorgen. Wij zorgen voor de meeste uitrusting. Wat je zelf in ieder geval moet meenemen zijn persoonlijke zaken, zoals een dagrugzak – die groot genoeg is voor wat uitrusting en voedsel – een mummieslaapzak en wandelschoenen. Daarnaast kun je van ons een aantal items huren, zoals slaapmatten.

Voeding, ook voor vegetariërs en veganisten
Wij zorgen voor alle maaltijden. Snacks voor tussendoor moet je zelf meenemen. Ben je vegetariër of veganist of heb je een allergie? We houden rekening met je wensen. We proberen de maaltijden aan te vullen met zelfgevangen vis en/of eten uit de natuur.

Inclusief
– alle overnachtingen
– alle maaltijden (ontbijt, lunch, avondeten) (snacks voor tussendoor moet je zelf voor zorgen)
– 1 visvergunning
– gebruik van leenuitrusting, o.a. firestriker, bushcraftmes, tarp – slaap je liever in een tent, dan moet je zelf een trekkerstentje meenemen
– gebruik van kaarten en kompas
– certificaat
– readers ‘Navigeren met hemellichamen’ en ‘Overlevingstechnieken’
– begeleiding door een erkend wildernisgids / survivalinstructeur (CSWI/IWG & WGA) en een bushcraftinstructeur
– follow-up: als je na de cursus toch nog vragen hebt, helpen we je graag verder of leggen we het nog een keer uit
– een leuk videoverslag op YouTube (voor wie dat wil)

Exclusief
– reis (vraag ons naar een indicatie van de reiskosten en reismogelijkheden)
– reis- en/of annuleringsverzekering (wij raden aan deze verzekeringen af te sluiten)

Ernaartoe
Het gebied is goed te bereiken met de auto en het openbaar vervoer. Je ontvangt voorafgaand uitgebreide informatie over de mogelijkheden om naar de plek van samenkomst te reizen. Deelnemers die samen willen reizen worden met elkaar in contact gebracht.

👇 video

Bushcraft cursus zweden op een onbewoond eiland met Northern Pioneers

Benieuwd naar de ervaringen van onze deelnemers? Lees hier de klantervaringen

Lees meer op de algemene pagina van de Trekkingschool.

Meer informatie vind je onder Algemeen. Heb je vragen? Neem dan gerust contact met ons op.

STO Garant Dit aanbod valt onder de garantie van STO Garant.
U kunt de voorwaarden van deze garantieregeling vinden op de website van STO Garant (www.sto-garant.nl/downloads).

Bekijk ook de voorwaarden van Northern Pioneers.